Jak pečovat o naše květiny?

Jak pečovat o naše květiny?

Naše květiny pocházejí od kvalitních a prověřených dodavatelů, takže samy o sobě vám vydrží dlouho. Když o ně ale budete pečovat, budou vám dělat radost o to déle.

Hned, jak vám květiny doručíme, je vložte do vody, klidně do provizorní nádoby nebo do dřezu. Odstraňte pomačkané nebo jinak poškozené listy, zato u růží trny nechte, protože kdybyste je odstranili, zvadnou vám květy dříve.

Než dáte květy do vázy, vymyjte ji horkou mýdlovou vodou a pečlivě vypláchněte. Případné nečistoty mohou totiž způsobit rychlé množení bakterií, a tím pádem snížit životnost rostlin. Vždy zastřihněte stonky, a to v úhlu zhruba 45 stupňů, aby mohly přijímat vodu a živiny co největší plochou. Stonky zastříhávejte pod (tekoucí) vodou, aby se k nim nedostal vzduch a zůstaly čerstvé co nejdéle. Nezapomeňte také odstranit ze stonku listy, které by byly pod vodou, kde by začaly hnít, a ve vodě by se opět rychle namnožily bakterie.

Pokud jste od nás objednali růže, nedávejte je do ledové vody. Růžím prospívá vlažná až teplá voda. Zato by neměly stát v přetopené místnosti, v průvanu ani na okně na přímém slunci, což platí i pro ostatní květiny. Aby vám vydržely co nejdéle, každých několik dní měňte ve váze vodu a znovu zastřihněte stonky. Do vody můžete přisypat speciální „potravu“ pro květiny, kterou od nás dostanete, díky které získají potřebné živiny a opět se jim prodlouží životnost.

Můžete taky zkusit různé babské rady. Aby řezané květiny vydržely co nejdéle, doporučuje se do vody vhodit měděnou minci, např. desetikorunu, která brání růstu bakterií. Naše maminky také často přidávaly do vázy rozdrcený aspirin. Dalším trikem může být i stroužek obyčejného česneku, který má zamezit kažení vody. Anebo zkuste přidat do vody dvě lžíce jablečného octa se dvěma lžícemi rozpuštěného cukru. Ve všech těchto případech samozřejmě také neopomeňte pravidelnou výměnu vody a vymytí vázy.

Voňavá radost
až k Vašim dveřím

Doručíme
po celé Praze

Platba
kartou

Pernerova 702/39
186 00 Praha 8 - Karlín
info@florino.cz
+420 702 026 858
Infolinka Florino.cz
+420 222 111 800
Infolinka dopravce DoDo
Sledujte nás
Delivery Partner
Provozovatel: ATOTO Market s.r.o., se sídlem Pernerova 702/39, Karlín, 186 00 Praha, IČ: 07920776, zapsaný v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl 309889, vložka C
,