Co znamenají barvy růží?

Co znamenají barvy růží?

Barvu květiny asi většina z nás kupuje podle vkusu a preferencí obdarovaného (anebo svého). Věděli jste ale, že různé barvy kytek, zejména pak růží, mají každá svůj význam? Poradíme vám jaký, ať nikdy nešlápnete vedle!

Červená

Červená je ta nejromantičtější z barev. Symbolizuje opravdovou lásku, vášeň a oddanost. Pugét červených růží je ideální volbou, pokud chcete někomu sdělit „miluji tě“. Rudými růžemi nic nezkazíte v jakýkoliv den a jakoukoliv příležitost, i přesto, že v posledních letech se staly synonymem zejména pro den sv. Valentýna. Prohlédněte si naše dvě varianty rudých růží zde.

Růžová

Růžová barva je symbolem štěstí, lásky a něhy. Symbolizuje noblesu, eleganci a akcentuje ženský půvab. Vhodný účel pro darování růžových růží může být potěšení snoubenky, oslava výročí, dárek k promoci či obdarování mladé ženy. Nešlápnete však vedle ani při obdarování kolegyně z práce nebo dobré přítelkyně. Potěšte kteroukoliv dámu či slečnu růžovou růží a uvidíte, jak její srdce okamžitě roztaje.

Bílá

Bílá barva vyjadřují pokoru, nevinnost a úctu. Kyticí bílých růží uděláte radost nejen své partnerce nebo partnerovi, ale i třeba kamarádce, kolegyni, mamince nebo babičce. Bílé růže se využívají často při svatbách, jelikož mohou symbolizovat novou etapu života, anebo při události, která svatbě předchází: zásnubám. Bílé růže jsou jemné a něžné, proto se krásně doplňují právě se zásnubním prstýnkem. Kromě těchto šťastných událostí však lze využít bílé růže i pro zcela jinou událost, a to na pohřbu. V tomto případě ale pořiďte pouze jednu.

Voňavá radost
až k Vašim dveřím

Doručíme
po celé Praze

Platba
kartou

Pernerova 702/39
186 00 Praha 8 - Karlín
info@florino.cz
+420 702 026 858
Infolinka Florino.cz
+420 222 111 800
Infolinka dopravce DoDo
Sledujte nás
Delivery Partner
Provozovatel: ATOTO Market s.r.o., se sídlem Pernerova 702/39, Karlín, 186 00 Praha, IČ: 07920776, zapsaný v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl 309889, vložka C
,